1июнь – 30 август

Габдулла Тукай әдәби музее өр-яңа онлайн проект тәкъдим итә. Ул «Тукайчылар мәктәбе» дип атала. Проект бөек татар шагыйре Габдулла Тукайның тормышы һәм иҗаты белән музей экспонатлары аша таныштыра. Онлайн дәресләр атнага ике тапкыр –  сишәмбе һәм җомга көннәрендә үткәрелә, 10.00 сәгатьтә башлана.  Өч ай дәвамында барлыгы 28 дәрес уздыру планлаштырыла.

Социаль челтәрләрдә Г. Тукай әдәби музее түбәндәге адрес буенча урнашкан: vk.com/club84864973, Инстаграм: @muztukay.

«Тукайчылар мәктәбе»нә рәхим итегез!

1 июня – 30 августа

Литературный музей Г. Тукая предлагает новый онлайн проект «Школа тукаеведов». Проект знакомит с жизнью и творчеством татарского поэта  Г. Тукая на основе экспозиции музея. Онлайн уроки проводятся два раза в неделю во вторник и пятница в 10.00 часов. За три месяца планируется провести 28 онлайн уроков.

Наши аккаунты в социальных сетях: vk.com/club84864973, Инстаграм: @muztukay.